„Pan Bóg już zstąpił do nas na ziemię, chcemy więc uczcić go przedstawieniem”. Takie słowa wypowiadała narratorka na początku Jasełek, których akcja w pewnym momencie toczy się w tytułowej „strefie niczyjej”, gdzie anioł i diabły konfrontują się ze sobą. Jasełka bożonarodzeniowe są już tradycją naszej szkoły.

Co roku odbywają się z takim samym rozmachem i wspaniałą atmosferą. Uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego oraz zespołu „Fermata” wraz z paniami Elżbietą Wodzianą i Małgorzatą Górniak oraz panami Marcinem Mysiorkiem i Sebastianem Koniecznym, przygotowali spektakl słowno–muzyczny mający na celu wprowadzenie wszystkich obecnych w świąteczny nastrój oraz zaprezentowanie licznych talentów młodych artystów z namysłowskiej dwójki. Czyniąc zadość naszej tradycji, jaka przez lata związana jest z naszym gimnazjum, młodzież podjęła się wystawienia jasełek w Namysłowskim Ośrodku Kultury 18 grudnia 2013 roku dla szkoły i społeczności lokalnej.

Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, odniesienie do współczesnych sytuacji, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy i świąteczne piosenki złożyły się na całość wspaniale wprowadzającą w nastrój Bożego Narodzenia. Przedstawienie skłoniło do refleksji i ożywiło wszystko co dobre, piękne, i szlachetne.

Miło jest aktorom widzieć na twarzy widza zadowolenie. Wydaje się, że tak było podczas opisywanych jasełek. Poniżej zamieszczona zostaje obsada odsłaniająca spoza kurtyny amatorskie dokonania młodych aktorów.

Obsada:

Narratorki: Zosia Sarnicka, Patrycja Boda, Archaniołowie: Kamil Walczak, Michalina Grudzińska, Magda Porębska, Aniołek: Karolina Wierzchołowska, Żyd Icek: Jacek Furmański, Herod: Patryk Krzak (gościnnie), Śmierć: Dawid Dziuba, Maryja: Julka Kosikowska, Józef: Paweł Gazdecki, Diabły: Paulina Bobrowska, Justyna Frysztak, Natalia Jagiełła, Klaudia Gębska (gościnnie), Trzej Królowie: Kamil Matłosz, Kacper Gońda, Filip Zając, Pastuszkowie: Ania Boch, Maciek Gąszczak oraz również gościnnie wystąpił jako mały Pan Jezus: Jasio i jego mama.

Oprawę muzyczną wzbogaciły dziewczyny z zespołu Fermata oraz Martyna Wołczyńska, Ola Kisiel oraz Marta Teurle. Oprawą techniczną oraz przygotowaniem pięknej prezentacji zajęła się Kasia Bajgier oraz wspierający ją Przemek Kempa (gościnnie).

oprac: M. Górniak

1,087 total views,  1 views today