Jakub na medal

Jakub Makuch jest typowym gimnazjalistą. Uczęszcza do klasy IIb, ma grono kolegów, pisze sprawdziany. Jednak nie każdy wie, że oprócz tych zwyczajnych zajęć, Jakub jest również odnoszącym sukcesy sportowcem. Jest członkiem LKS Orzeł w Namysłowie i trenuje zapasy pod kierunkiem pana Krzysztofa Pawlaka.

Największym sukcesem Jakuba w ostatnim czasie był udział w III Mistrzostwach Polski Młodzików w Olsztynie w zapasach w stylu wolnym do lat 14 w których uczestniczyło 221 zawodników. Mistrzostwa odbywały się w dniach 07-09 listopada 2014r. Brali w nich udział zapaśnicy z 60 klubów z całej Polski. Uczeń naszej szkoły, Jakub Makuch, stoczył 7 zaciętych walk. Z sześciu z nich wyszedł zwycięsko, przegrał tylko jedną walkę. Ten wynik pozwolił mu zająć trzecie miejsce w kategorii wagowej 47 kilogramów. To ogromny sukces tak młodego zawodnika. Serdecznie gratulujemy zdobycia brązowego medalu i mamy nadzieję, że w przyszłości Jakub również będzie odnosił tak spektakularne sukcesy. Ponadto, Jakub wziął również udział w I Międzynarodowym Memoriale Imienia Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w zapasach w stylu wolnym, który miał miejsce 14-16 listopada 2014r. w LO w Namysłowie.

Organizatorem memoriału był LKS Orzeł Namysłów – trener Krzysztof Pawlak. W tym turnieju zapaśniczym Jakub nie miał sobie równych, pokonał zawodników z Polski i zza granicy i wywalczył zasłużony złoty medal w kategorii wagowej 47 kilogramów. Życzymy zapału do pracy, siły i wytrwałości w dążeniu do osiągania zapaśniczych celów.

Wychowawca klasy II b
Marta Konieczna