Marzec 2020
« Lut

My jako rodzice bardzo często zastanawiamy się nad osobowością naszego dziecka, jego cechami, światem wartości, zdolnościami, emocjami oraz możliwościami przystosowania się do nowych sytuacji. Zastanawiamy się również czy nasze dziecko potrafi przyjąć krytykę, tę konstruktywna i tę mniej konstruktywną, potrafi ponieść konsekwencje swoich decyzji, porażki, czy jest nastawione tylko na sukces? Czy lubi nowe wyzwania i czy chętnie rywalizuje, czy może przyjmuje postawę kooperacji? Od odpowiedzi na te pytania zależą w głównej mierze od sposobu motywowania młodego człowieka do podejmowania nowych wyzwań i nowych działań.
Znając odpowiedzi na powyższe pytania oraz na wiele innych tutaj nie zadanych, potrafimy zaplanować edukację naszych dzieci. Musimy jednak wiedzieć, że na proces ten wpływa przede wszystkim to, w jaki sposób komunikujemy się z dzieckiem. Jeśli chcemy pomóc naszym pociechom, proszę przeczytajcie poniższy artykuł: