Jak podejmować decyzję?

Czas edukacji w gimnazjum przypada na okres intensywnych przemian w rozwoju fizycznym i psychicznym młodego człowieka. To początek przejścia ze świata dzieciństwa do świata dorosłości. Na okres III etapu edukacyjnego przypada wiele ważnych momentów, w tym podjęcie decyzji, co dalej, jaką szkołę wybrać? Na te oraz inne zagadnienia starał się odpowiedzieć zaproszony gość Pani Agnieszka Piotrowicz z Młodzieżowego Centrum Kariery. Na zajęciach, które odbyły się 23 września i 7 października poruszano najistotniejsze kwestie doradztwa zawodowego. Celem zajęć była pomoc w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego po to, aby umożliwić trafny wybór szkoły oraz zawodu. Młodzież podczas zajęć była bardzo aktywna oraz chętna do współpracy.

Doradca zawodowy Aneta Świlak