IX Szkolne Konfrontacje Teatralne – „TEATRALIA 2017”

„Nie możesz zatrzymać żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.”
(Przysłowie Wschodnie)

Już od dziewięciu lat tradycją naszej szkoły są „TEATRALIA”- czyli Szkolne Konfrontacje Teatralne, podczas których młodzież wykazuje się wyjątkową kreatywnością, talentem aktorskim i reżyserskim. Podobnie było i w tym roku, kiedy to w dniu 12 maja  odbyły się w naszej szkole półfinały IX Szkolnych Konfrontacji Teatralnych- „TEATRALIA 2017” , a tematem przewodnim była profilaktyka uzależnień. Uczniowie przygotowywali spektakle pod hasłem: KU WŁASNYM WYBOROM…DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI”.

Oto tytuły przedstawień, które przygotowały poszczególne klasy:

1. Klasa I a – „Spisek”
  2. Klasa I b – „Oskarżony”
  3. Klasa I c – „Koniec z tym”
  4. Klasa I d – „Ławkowe dylematy”
  5. Klasa II a – „W świecie komputerów czas nie ma końca, a przyjaciół brak”
  6. Klasa II b – „Nadzieja”
  7. Klasa II d – „Podziel się ze mną swoim bólem. A ja się z Tobą swoim podzielę”
  8. Klasa III a – „Nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie”
  9. Klasa III c – „Po drugiej stronie”
  10. Klasa III d – „Wybór”

Wszystkie spektakle były ciekawe, niestety  trzeba dokonać wyboru tych najlepszych  i dlatego jury w składzie: p. M. Troska, p. M. Górniak i przedstawiciel SU Julek Leszczyński po owocnych obradach postanowiło, że do  FINAŁU  IX SZKOLNYCH KONFRONTACJI  TEATRALNYCH „TEATRALIA 2017”  zakwalifikowały się następujące klasy:

1. Klasa I b – „Oskarżony”
  2. Klasa II d – „Podziel się ze mną swoim bólem. A ja się z Tobą swoim podzielę”
  3. Klasa III a – „Nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie”
  4. Klasa III c – „Po drugiej stronie”
  5. Klasa III d – „Wybór”

Zwycięzcom GRATULUJEMY , życzymy owocnych prób i oczywiście wygranej podczas finału, który odbędzie się 18 maja 2017 roku w Namysłowskim Ośrodku Kultury.

Małgorzata Górniak

POWODZENIA