Inspirowane Ameryką

Klasa VIIIa zakończyła realizację kolejnego projektu w ramach innowacji pedagogicznej „Know the country = learn the language”. Zadaniem uczniów było wykonać dzieło zainspirowane kulturą, historią, geografią Stanów Zjednoczonych. To nie wszystko. Uczniowie musieli również objaśnić, dlaczego akurat ten aspekt USA ich zainspirował. Technika wykonania oraz obiekt inspiracji były dowolne.

W ten sposób powstały:

– platforma wiertnicza z gliny

– rysunek najstarszego drapacza chmur w Nowym Jorku Empire State Building

– piłka do rugby z papier mache,

– najprawdziwszy jadalny (i dawno zjedzony) hamburger

– makieta wzgórz Hollywood

– drzewo genealogiczne wpływowej rodziny Kardashian-Jenner

– rysunek Statuy Wolności w ołówku

– olejna podobizna Statuy Wolności

– Statua Wolności z ekologicznym przesłaniem

– Cheer Board czyli inspiracyjna makieta

– gra edukacyjna o symbolach poszczególnych stanów USA

– makieta wahadłowca kosmicznego zainspirowana niedawnym podbojem Marsa przez łazika Perseverance

……… oraz ziemniak. Dlaczego ziemniak? Wystarczy kliknąć na poniższy link. W folderze Inspirowane Ameryką znajdziecie zdjęcia wykonanych projektów i powody inspiracji ich autorów.

Autorom projektów dziękujemy za dostarczenie nauczycielowi powodów do zadowolenia i uśmiechu. Na pewno jeszcze długo widok gniecionych ziemniaczków będzie przywodził na myśl Krzysztofa Kolumba.