Listopad 2020

W dniach 7 i 8 czerwca w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbył się II Namysłowski Festiwal Artystyczny, na którym zaprezentowali się uzdolnieni wokalnie, instrumentalnie i tanecznie uczniowie szkół podstawowych (w tym klas gimnazjalnych) i szkół ponadgimnazjalnych gminy Namysłów. Organizatorem imprezy był Urząd Miejski przy współudziale wspomnianego NOK – u. W pierwszym dniu odbył się przegląd zespołów tanecznych, dzień drugi to popisy wokalistów i instrumentalistów. W kategorii solistów klas gimnazjalnych naszą szkołę reprezentowały: Alicja Walczak, Laura Wróblewska (kl. II c), Aleksandra Dorociak (kl. II d) i Sylwia Kocot (kl. III d), której jury przyznało II miejsce. W kategorii zespołów wokalnych naszym reprezentantem była FERMATA. Grupa wystąpiła w składzie: Julia Koperska, Oliwia Przybył, Alicja Walczak, Laura Wróblewska (kl. II c), Sylwia Kocot i Julia Stańczyk (kl. III d). Dziewczęta otrzymały II nagrodę – I miejsca nie przyznano. Kategoria wokalno – instrumentalna należała do zespołu SKRZYNIA. Tworzą go uczennice: Sylwia Kocot (kl. III d – wokal), Oliwia Przybył (kl. II c – skrzypce), Tamara Bak (kl. III d – piano, akordeon), Anna Charlicka (kl. II a – gitara), Izabela Ławniczak (kl. III d – bas) i Katarzyna Wochal (kl. III d – perkusja). Warto w tym miejscu dodać, że zespół podczas festiwalu wykonał swój autorski utwór i zajął I miejsce.