II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego “ENGLISH IS EASY”

II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego “ENGLISH IS EASY”.

Jak mawiał Eurypides „Słodkie jest wspomnienie trudów przeminionych”. Wspominając finał II edycji naszego konkursu skierowanego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych nie można zapomnieć o godzinach ćwiczeń poświęconych przez uczestników konkursu na szlifowanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Podobnie jak w I edycji uczestnicy musieli się najpierw wykazać umiejętnością rozumienia tekstu czytanego, bogatą znajomością słownictwa i gramatyki języka angielskiego podczas rozwiązywania testu zorganizowanego w swoich szkołach podstawowych. Najlepsi z nich wzięli udział w finale, który odbył się 11 grudnia tego roku w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie. Organizatorzy konkursu byli pod wrażeniem postawy tych 41 uczestników, którzy choć zdenerwowani i przejęci, byli zdeterminowani jak najlepiej pokonać zadania z wylosowanych zestawów trudności. Oto zwycięzcy:

Poziom I dla klas IV-V
I miejsce: Matylda Fior z SP4
II miejsce: Nadia Nowak z SP4
III miejsce: Jagoda Śniadecka z SP4

Poziom II dla klas VI:
I miejsce: Karolina Słomińska z SP5
II miejsce: Julia Podgórska z SP4
III miejsce: Michał Szymszon z SP3

Aby choć na chwilę zapomnieć o stresie uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zobaczyć przedstawienie „Kopciuszek” w wersji angielskiej, posłuchać skeczów ekologicznych w języku angielskim czy recytacji w języku rosyjskim. Nastroju świątecznego dodawało karaoke z piosenkami świątecznymi w języku angielskim czy świąteczna fotobudka. Wszystkie atrakcje dla uczestników konkursu przygotowali uczniowie klasy IIc, której organizatorzy dziękują za zaangażowanie (You guys rock!). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

1,207 total views,  2 views today