I miejsce w KONKURSIE PRZYRODNICZYM AZYMUT NAUKA

I miejsce w KONKURSIE  PRZYRODNICZYM AZYMUT NAUKA

W dniu 27.05 uczennice naszego gimnazjum (tj. Klaudia Waga, Maja Górniak, Aleksandra Kisiel, Magdalena Porębska) pod opieką pani Urszuli Masiowskiej wzięły udział w konkursie „Gra terenowa” organizowanym przez Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Zabawa polegała na poruszaniu się po terenie Dobrzenia z mapą. Na każdym „przystanku” czekały zadania z różnych dziedzin przyrodniczych tj. biologii, chemii, fizyki i geografii. Konkurencje były na  wysokim poziomie, a nasze uczennice zajęły 1 miejsce na 7 drużyn z województwa opolskiego. Uczennice otrzymały wartościowe nagrody a szkoła  aparat fotograficzny.

„Miałyśmy okazję pracować w laboratorium chemicznym oraz biologicznym. Wykrywałyśmy doświadczalnie skrobię w różnych produktach spożywczych, rozpoznawałyśmy tkanki zwierzęce oraz roślinne, używałyśmy woltomierza oraz busoli. Wiele się nauczyłyśmy oraz świetnie spędziłyśmy wspólnie czas ” – Maja, Klaudia, Ola, Magda.

1,266 total views,  1 views today