I MIEJSCE W KONKURSIE LITERACKIM W OPOLU – LITERACKI FENIX

20  stycznia  2017  roku,  Opolski  Klub  Fantastyki  Fenix  ogłosił  początek  VII  już  edycji  dorocznego konkursu na opowiadanie fantastyczne „Literacki Fenix” dla uczniów szkół gimnazjalnych        i ponadgimnazjalnych. W tym roku nadesłano mniej prac niż poprzednio, czyli 33 opowiadania.  Nie należy się temu dziwić, gdyż uczestników czekało dodatkowe wyzwanie. Ze względu na 800-lecie miasta Opola, opowiadania musiały dotyczyć właśnie tej miejscowości. Kacper Sumiński, uczeń klasy II D, nadesłał własne dzieło, pt. „Bolesław Zapomniany”. Dzięki niemu, został zwycięzcą tegorocznej VII EDYCJI KONKURSU.  Opowiadania laureatów VI i VII edycji konkursu literackiego zostaną wydane w formie e-booka. W roku 2016 Kacper zajął III miejsce, więc w antologii znajdą się dwa jego opowiadania: „Bolesław Zapomniany” i „Stara plaga”.

Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów. Osobom zainteresowanym opowiadaniami kolegi odsyłam na stronę literacki.fenix.rpg.pl

WYCHOWAWCA