I konfrontacje recytatorskie za nami

Dzień 21 marca kojarzy się większości z Dniem Wiosny albo Dniem Wagarowicza. Tymczasem jest to Dzień Poezji i warto to podkreślić, choćby pierwszymi recytatorskimi konfrontacjami poezji dziecięcej poprowadzonymi przez Wiktora Żukowskiego i Marka Głąba. Pierwszy konkurs dedykowany był wszystkim łobuziakom i urwisom, leniom, samochwałom, skarżypytom i szczerbatkom. Nie po to, aby pochwalać takie “niecne” uczynki, ale by pokazać, że należy się z nich trochę pośmiać, w końcu przez śmiech też można się nauczyć. Uczniowie klas pierwszych i drugich mierzyli się nie tylko z tremą, ale i z innymi zawodnikami, oczywiście, w duchu fair play. Jurorki w składzie: Barbara Łabowska, Katarzyna Dudziec, Weronika Pierucka i Dobrusia Krupińska miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie występy były wspaniałe i perfekcyjnie dopracowane. Zobaczcie wideo z przebiegu konkursu!