W środę 19 października klasy II d i III d pod opieką pani Elżbiety Kozak, Elżbiety Wodziany oraz pani Zdzisławy Filipczak wyruszyły na wycieczkę do Wrocławia.

Pierwszą atrakcją był wjazd na punkt widokowy znajdujący się na wieży Sky Tower. Musieliśmy przyznać, że spoglądanie na Wrocław z wysokości 49 piętra robi wrażenie. Oczywiście nie obyło się bez sesji zdjęciowej z panoramą Wrocławia rozciągającą się za plecami, a widok rozpościerający się zza szyb był naprawdę wart zobaczenia. Naszym kolejnym, równie interesującym celem, było Hydropolis. I tu również się nie rozczarowaliśmy. Już zaraz po przybyciu czekała na nas interesująca niespodzianka – przy wejściu na długości kilku metrów z dachu spadała woda, tworząc mokrą zasłonę, która natychmiast stała się centrum zainteresowania. Po wejściu do budynku stanęliśmy naprzeciw ogromnej szklanej figury wypełnionej wirującą wodą. Ku naszemu rozbawieniu, woda zabawnie zniekształcała nasze odbicia – i znów robieniu zdjęć nie było końca. Podczas półtora godzinnego zwiedzania Hydropolis, dowiedzieliśmy się m. in. o powstaniu wody, katastrofach morskich, zwierzętach zamieszkujących dno oceanów, miejscu wody w kulturze, a także roli wody w organizmie człowieka, owocach i warzywach zawierających jej najwięcej. Zobaczyliśmy przeźroczystą wersję słynnej rzeźby „ Dawida”, plastikową ławicę ryb, zamieć śnieżną zamkniętą we szkle, mnóstwo miniatur statków, mogliśmy usiąść w batyskafie, odpocząć na świecących fotelach czy wywołać burzę. Pokazano nam także dwa eksperymenty – jeden w języku angielskim o cieple wody, przy drugim byliśmy świadkami wrzenia wody w temperaturze 14  stopni C i jednoczesnym jej zamarzaniu i wrzeniu. Choć pogoda nie sprzyjała, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, a wycieczkę możemy uznać za bardzo udaną.

Opracowała: Jagoda Pastucha uczennica klasy III d.