HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

 

Halloween to święto, które w naszym kraju budzi jeszcze wiele kontrowersji. Jedni podchodzą do niego bardzo entuzjastycznie, inni wręcz przeciwnie… Srożą się na nie niczym kot na psa i pazurami oraz sykiem starają się odgonić intruza. W wigilię Święta Zmarłych zetknęłam się ze zdarzeniem, z którym zapewne spotyka się już większość z Was. W drzwiach mojego domu zastałam dzieci, które poprzebierane w kostiumy miały straszyć, a tak naprawdę same bardzo się bały reakcji osoby, otwierającej drzwi. Ludzie są różni i różnie reagują na pewne rzeczy… Czasem ich poczynania są niezrozumiałe i nieprzewidywalne. Niektórzy nie rozumieją idei tego święta i faktycznie biorą małych przebierańców za demony, gdy tak naprawdę przebranie ma odstraszać złe duchy
i sprawiać, by do niewinnych osób zło nie docierało. Ja, patrząc na nich, trochę im zazdrościłam. Bo któż z Nas nie marzył o tym, by się zmienić, by choć na chwile stać się kimś innym. By straszyć, choć jest się słabym…Przypomina mi się tu fabuła noweli Doktor Jekyll i pan Hyde napisanej przez szkockiego autora Roberta Louisa Stevensona. Choć raz w życiu znaleźć w sobie siłę, pokonać słabości, przeciwstawić się tym, którzy nas krzywdzą. Ale co począć z faktem, że broniąc się, czynimy zło i stajemy się tacy jak nasi oprawcy?Może lepiej po prostu świetnie się bawić, tak jak uczniowie Naszego Gimnazjum,  zaraz po zabawie zmyć makijaż i zaakceptować siebie takim, jakim się jest…30.10.2015 r. w Naszej szkole obchodzono Halloween.

Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji trzy konkursy:

  1. Konkurs na najładniej udekorowaną klasę.
  2. Konkurs na najciekawsze przebranie.
  3. Konkurs na maskę halloween`ową.

Uczniowie wszystkich klas bardzo zaangażowali się w wystrój klasopracowni, dlatego wybór nie był prosty. Oceniano pomysł, wykonanie oraz zawartość merytoryczną gazetek. Po długiej dyskusji komisja przyznała:

I miejsce dla klasy II a

II miejsce dla klasy II b

III miejsce dla klasy III c i II c

Wyróżnienie dla klasy III a

Tego dnia rozstrzygnięto też konkurs na najciekawszy strój. Każda klasa delegowała jednego przedstawiciela, który oprócz prezentacji stroju miał do wykonania określone zadanie.

Zwycięstwo należało do reprezentacji klas:

I miejsce do Zofii Kot z klasy I b

II miejsce do Aleksandry Wagner z klasy III b

III miejsce do Filipa Orła z klas III e i Izabeli Ławniczak z klasy I d

Najlepszą maskę stworzył Julian Mikuśkiewicz. Zwycięzcom gratulujemy.

Dla Nas ten dzień, był dniem pełnym wrażeń. Mogliśmy obserwować ogromne zaangażowanie uczniów w przygotowania do konkursów. Podczas ich działań nie dominowało zło. Wręcz przeciwnie. Roztaczała się atmosfera współpracy, koleżeństwa, wesołości. Ujawniło się kilka talentów plastycznych, scenicznych, które najprawdopodobniej milczałyby podczas „grzecznych” świąt. Oddaliśmy hołd kulturze anglojęzycznej, jak przystało na Gimnazjum Dwujęzyczne i w doskonałym nastroju wróciliśmy do domów, planując kolejną imprezę…

Opiekun S.U.,

Kinga Węgrzyn-Kanak

 890 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum