Halloween 2013

Strachów i straszydeł bez liku –
Rozkudłana czarownica,
Wilk, wyjący do księżyca,
diabeł, rodem aż z Tasmanii,
i Drakula z Transylwanii,
wampir wielki jak kanapa,
Wielka Stopa, Czarna Łapa,

Wilkołaki z jednej paki,
I skrzeczące ryboptaki,
I paskudne trzy ropuchy,
I ryczące wściekłe duchy,
I straszydeł zastęp spory,
I potwory, i upiory,
I ziejące ogniem smoki
Oraz inne obiboki.

Dnia 31.10.2013 odbyła się zabawa rodem ze Stanów Zjednoczonych! Organizacją zajęli się opiekunowie SU, oraz jego członkowie.

W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności.

Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób. Uczniowie naszej szkoły skupili się na tradycji anglosaskiej i 31 października urządzili obchody Halloween. Celem imprezy było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie, a także do ominięcia pytania w tym szczególnym dniu.

W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory , czarownice i inne potwory rodem z filmów grozy. Młodzież wykazała się niezwykłą kreatywnością w przygotowaniu przebrań. Na 4 godzinie lekcyjnej każda klasa miała wytypować maksymalnie 2 osoby, które ich zdaniem wyglądały najbardziej przekonywująco.

Następnie został przeprowadzony konkurs na najciekawsze przebranie Halloween`owe. Jury brało pod uwagę wszystkie szczegóły, między innymi to, jak uczestnicy prezentowali się na wybiegu i jakie mieli rekwizyty. Wybranie najlepszych reprezentantów klas było ogromnym wyzwaniem! Popołudniu mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę, którą była dyskoteka. Frekwencja jak zawsze była oszałamiająca. Wszystkich porwała muzyka, śpiew i taniec.

su-m2