Góra grosza

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Góra grosza”. Organizatorem dziewiętnastej edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie . Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Koordynatorem akcji w szkole był Samorząd Uczniowski i Klub Ośmiu. Zebraliśmy w ciągu dwóch lat 14.053 monet tj. 7300 o nominale 1 gr. 3153 o nominale 2 gr. i 3600 o nominale 5 gr. W sumie dało to kwotę 316 zł. Dnia 24.01. 2019r grosze zapakowane w cztery paczki wysłaliśmy pocztą na adres organizatora akcji.

zaproszenie