Niejednokrotnie widzimy na chodnikach, korytarzach szkół, boiskach zagubione grosze. Są to pieniądze, po które często nawet się nie schylamy lub udajemy, że ich nie zauważyliśmy. Nie myślimy o tym, że każdy pieniądz ma wartość. Wystarczy przypomnieć sobie biblijny wdowi grosz, który znaczył więcej niż ogromne sumy ofiarowane przez bogaczy. Wystarczy odrobina dobrej woli, aby bawiąc się pomagać innym, zbierając właśnie te zapomniane i lekceważone drobne monety. Rozumie to doskonale nasz Samorząd Uczniowski i dlatego chętnie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, która od lat wspiera finansowo rodzinne domy dziecka.  Uczniowie przygotowali ogłoszenia promujące akcję, rozwiesili w szkole plakaty przypominające o terminie zbiórki oraz okleili puszki zbiorcze. Na każdej przerwie pojawiali się wolontariusze (przedstawiciele SU) i zachęcali do wsparcia inicjatywy. Uczniowie chętnie pozbywali się z portfeli groszówek. Opowiadali, że w domach wysprzątali szuflady, puszki i słoiki z rupieciami, by wyzbierać wszystkie zapomniane monety. Wspólnie udało się nam uzbierać 500 zł. Członkowie SU przeliczyli monety, pogrupowali, zapakowali zgodnie z przesłaną do szkoły instrukcją i przekazali do placówki Poczty Polskiej. W podziękowaniu otrzymaliśmy dyplom udziału w akcji, ale tak naprawdę cenniejsze było samo doświadczenie i uświadomienie uczniom, że po każdy pieniądz warto się schylić. Nawet po groszówkę.