Wrzesień 2020

Godzina „Amen”

Na chwilę przed śmiercią papież mówi „Amen”. Jedno z ostatnich zdań wypowiedzianych przez Jana Pawła II dotyczy młodzieży: „Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie. Dziękuję wam za to!”.Jan Paweł II zmarł w sobotę 2 kwietnia 2005 roku. Abp Leonardo Sandri ogłosił: „Najdrożsi bracia i siostry, o 21.37 nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca. Módlmy się za niego”. Mszy św. pogrzebowej 8 kwietnia na placu Świętego Piotra przewodniczył kardynał Joseph Ratzinger, a uczestniczyło w niej kilkaset tysięcy wiernych z całego świata, wśród nich 300 tysięcy Polaków. Obecni byli szefowie państw i rządów oraz koronowane głowy i przywódcy religijni. Już w czasie Mszy św, uważanej za największą w historii, zgromadzeni domagali się „Santo subito”, czyli natychmiast święty. Jan Paweł II został pochowany w Grotach Watykańskich. W święto Bożego Miłosierdzia tj.1 maja 2011 r papież Benedykt XVI dokonał jego beatyfikacji, po której grób papieża przeniesiono do kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice Świętego Piotra, niedaleko Piety Michała Anioła. Dnia 27kwietnia 2014 roku r papież Franciszek zaliczył Jana Pawła II w poczet świętych.

W 15 rocznicę śmierci kard. Stanisław Dziwisz  zaapelował o duchową łączność w tym dniu wszystkich Polaków. Zachęcił, aby o godz. 21.37 zapalić w naszych oknach świece i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się o ustanie pandemii koronawirusa.