Listopad 2020

20 maja na Wyspie na rzece Widawie w Namysłowie rozegrane zostały zawody pn. V Gminny Turniej Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w wędkarstwie spławikowym.

Do rywalizacji zgłosiło się 22 zawodników z gimnazjów i 26 zawodników ze szkół podstawowych pod opieką oddelegowanych nauczycieli. Na prośbę jednego z uczestników Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej przy Kole PZW NSM zgodziliśmy się, by w imprezie wzięła udział drużyna z Gimnazjum w Wilkowie, co rozszerzyło nasz turniej z gminnego na powiatowy.

Już na wstępie uwagę opiekunów i organizatorów imprezy zwróciła duża frekwencja zawodników, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu wędkarstwem zarówno jako dyscypliną sportową jak i formą wypoczynku.

Pomimo kilkukrotnych opadów rzęsistego deszczu ryby dopisały. Pecha miał Sebastian Orzechowski z „3, który nie mając podbieraka stracił pięknego leszcza. Po dostarczeniu na stanowisko brakującego wyposażenia i wymianie przyponu (dzięki udzielonej pomocy z zasobów szkółki) udało mu się jeszcze nadrobić stracone punkty.

W rezultacie po trzygodzinnej rywalizacji klasyfikacja drużynowa przedstawiła się następująco:

w kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce

• Gimn. nr 2 w Namysłowie, drużyna w składzie Arkadiusz Putowski, Michał Dyszlewski, Filip Zając; opiekun – mgr Włodzimierz Putowski – 1940 pkt.

II miejsce

• Gimn. w Wilkowie, drużyna w składzie Tomasz Kita, Jakub Jankowski, Jakub Lubojański; opiekun Tomasz Lubojański – 1880 pkt.

III miejsce

• Gimn. nr 1 w Namysłowie, drużyna w składzie Kamil Ziółkowski, Grzegorz Orzechowski, Kacper Sobczak; opiekun – mgr Andrzej Adamczyk – 620 pkt.

klasyfikacja indywidualna w kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce

• Arkadiusz Putowski – 1900 pkt.

II miejsce

• Jakub Lubojański – 1140 pkt.

III miejsce

• Jakub Jankowski – 740 pkt.

IV miejsce

• Marek Tabak – 660 pkt.

V miejsce

• Grzegorz Orzechowski – 620 pkt.

VI miejsce

• Marta Ołpińska – 320 pkt.