Gimnazjum nakręca się na czytanie

Miesiąc temu uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie zaangażowali się w ministerialny projekt „Książki naszych marzeń”. Najpierw została przeprowadzona ankieta wśród uczniów wszystkich klas, na podstawie której wyłoniono listę pięćdziesięciu książek marzeń. Na szczycie listy pojawiły się bestsellery takie jak powieści Johna Greena, autorzy serii fantasy jak Rick Riordan, G.R. Martin i Andrzej Sapkowski. Następnym krokiem w realizacji projektu było wyreżyserowanie trwającego ok. minuty filmu, stanowiącego odpowiedź na pytanie „Dlaczego nasza szkoła powinna wygrać?”. Wyzwanie podjęły  Julia Banasiak i Paula Szczepaniak z klasy II d. Uczennice wybrały scenariusz, przeprowadziły casting na aktorów odgrywających role bohaterów pierwszoplanowych, wśród których znaleźli się uczniowie z klasy I c: Agata Banasiak, Hania Kosikowska i Dawid Pokora. Nie zabrakło również wspaniałych kreacji drugoplanowych, kreacji w znaczeniu również dosłownym, ponieważ uczniowie odgrywający role bohaterów z wymarzonych książek m.in. „Wiedźmina”, „Gwiazd naszych wina”, „Percy Jackson’a i Bogowie Olimpijscy”, „Gry o tron” sprostali zadaniu i przyszli pięknie przystrojeni. Reżyserki i aktorzy spisali się na medal, zdjęcia do filmu trwały tylko trzy dni. Zgłoszenie do konkursu zostało wysłane 13 października. Pozostało nam tylko czekanie…Po ogłoszeniu wyników, które nastąpiło 22 października, wiemy już, że tym razem nie naszemu gimnazjum przypadł laur zwycięstwa. Gratulujemy innym laureatom i obiecujemy, że w kolejnej edycji postaramy się bardziej. Mimo wszystko jesteśmy dumni z naszego filmu i dumni z uczniów, którzy zaangażowali się i sercem i czasem w projekt „Książki naszych marzeń”.

Link do filmu:

Pełna lista uczestników filmu:

Paula Szczepaniak, Agata Banasiak z klasy II d – reżyseria, montaż

Agata Banasiak, Hania Kosikowska, Dawid Pokora z klasy I c – role pierwszoplanowe

role drugoplanowe: Alicja Sadowska (II d), Kamil Baj (III a), Natalia Nowak (III a), wiktoria Gadomska (III a), Szymon Stachurski (II b), Jakub Adamczyk (II c), Filip Pawłowski (II c) – również funkcja lektora, Natalia Panasińska (II c),  Milena Łętowska (II c), Julia Niedźwiecka (II c), Oliwier Błażków (II d), Dominik Cisicki (II d), Marta Janiszewska (II d), Alicja Krzywda (II d), Martyna Suchodolska (II d), Adrian Chuć (I b), Hania Sarnicka (I d).

Dziękujemy!

PS Książki z listy będą pojawiać się w bibliotece sukcesywnie.

oprac. Magdalena Gawlak