Sierpień 2019
« Lip
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkoły

W dniu 06 czerwca 2019 roku świętowaliśmy nadanie naszej szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie wraz z nadaniem sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary wraz z poświęceniem sztandaru. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się do sali widowiskowej Namysłowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyło się przekazanie sztandaru do rąk dyrektora szkoły – Artura Matkowskiego, którego dokonał Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski. Dyrektor oficjalnie przekazał sztandar szkoły społeczności uczniowskiej. Na tę okoliczność przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Jacek Fior – przewodniczący Rady Miejskiej w Namysłowie odczytał treść uchwały o nadaniu naszej szkole imienia naszej Wielkiej Polki. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości obejrzeli program artystyczny, w którym przybliżona została sylwetka naszej patronki od momentu przyjazdu do Francji, poznania przyszłego męża profesora Piotra Curie etc. Po raz pierwszy społeczność szkoły zaśpiewała szkolny hymn nawiązujący do sylwetki patronki (słowa: Magdalena Gawlak, muzyka: Marcin Mysiorek). Uroczysta akademia została uświetniona przez naszego nauczyciela muzyki – Marcina Mysiorka, który na saksofonie zagrał utwór Franka Sinatry „My Way”.
Po uroczystości na ręce dyrektora złożono liczne gratulacje i prezenty (w tym obrazy naszej patronki wykonane przez miejscowych artystów). W wydarzeniu licznie uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy, a także, oprócz wcześniej wspomnianego Burmistrza Bartłomieja Stawiarskiego, Ewelina Moniuszko-Czuczwara Wiceburmistrz Namysłowa, Konrad Gęsiarz Starosta Namysłowski, radni powiatowi i miejscy, naczelnicy z miejscowego Urzędu Miejskiego, dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, a także reprezentanci innych placówek i instytucji z terenu Namysłowa. Uroczystą akademię przygotowała Jolanta Włodarczak, o oprawę muzyczną zadbał Marcin Mysiorek, stroną fotograficzną zajął się Marcin Mufazałów (rodzic naszego pierwszoklasisty). Nad organizacją całego przedsięwzięcia pracował komitet organizacyjny w składzie: Iwona Brzezińska, Katarzyna Dudziec, Aneta Świlak i Barbara Łabowska.

147 total views, 1 views today