Fizyka doświadczeniem stoi już VIII raz!

W myśl tego hasła 07 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs na Doświadczenie Fizyczne. W VIII edycji tego konkursu wzięły udział trzy gimnazja naszego powiatu: Zespół Gimnazjalno-Szkolny w Domaszowicach oraz dwa gimnazja z Namysłowa  Gimnazjum Nr 1 im. Szarych Szeregów i Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Bawiąc, inspirując oraz zadziwiając 7 zespołów uczniowskich zaprezentowało swoje doświadczenia z różnych dziedzin fizyki. Komisja składająca się z opiekunów uczniów każdej szkoły przyznała dyplomy i nagrody. Oto ostateczna klasyfikacja:

• I miejsce zajęła Paula Szczepaniak z kl. II d ( G2 Namysłów) pokazując zadziwiający „Efekt gorącej czekolady”
  • II miejsce otrzymały uczennice kl. III ZGS w Domaszowicach  udowadniając , że „Tańczące płomyki  to skutek  energii  fal akustycznych”
  • III miejsce wywalczyli ex aequo  Anna Iżycka kl. II b  (G2 Namysłów) przedstawiając „Ogień na huśtawce” oraz uczennice G1 Namysłów prezentując  „Tani prąd “

Pozostali gimnazjaliści zaprezentowali :  „Napięcie powierzchniowe”, „Lampę lawę” , „Przekładaniec – gęstość ciekawą  właściwość cieczy” oraz  „Rakietę z butelki” . Wszystkie zaprezentowane zjawiska fizyczne  były pomysłowe , gimnazjaliści zaprezentowali się bardzo dobrze, rzetelnie  się do nich przygotowując  pod czujnym okiem swoich nauczycieli . Zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas ich wykonywania oraz posługiwali się językiem fizyki. Dyrektor szkoły złożył gratulacje zwycięzcom i wręczył im dyplomy oraz nagrody. Każdy fizyk-amator  otrzymał dyplom i upominek. Konkurs przebiegł w przyjaznej  atmosferze. Uczestnicy konkursu otrzymali również słodką przekąskę w postaci  batona  oraz wodę mineralną. Konkurs jest trafnym dowodem na to, że eksperymentowanie bawi, ale i uczy obserwatora rozumienia otaczającego go świata oraz, że pomysł na fizykę można mieć każdego dnia! Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział i zaangażowanie!  Zapraszamy do udziału w IX edycji już za rok! Serdecznie  dziękujemy Radzie Rodziców Gimnazjum Nr 2 za pomoc finansową w zorganizowaniu konkursu.