Listopad 2020

Dnia 27 maja 2014r odbyła się w naszej szkole VI edycja Konkursu na Doświadczenie Fizyczne na etapie szkolnym. Do konkursu przystąpiło kilkunastu uczniów klas I-III w 14 zespołach uczniowskich. Uczniowie przygotowali doświadczenia z różnych dziedzin fizyki. Uczestnicy konkursu przedstawili ciekawe doświadczenia, inne niż w latach ubiegłych, solidnie się do nich przygotowując.

Komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor i nauczyciele fizyki, wyłoniła najlepszych. Nie było to proste, bowiem konkurencja była duża. W końcu wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Aleksandra Kisiel kl. II d „Całkowite wewnętrzne odbicie”

II miejsce – Mikołaj Barszcz kl. III d „Czy można zrobić sześcienną bańkę mydlaną? ” ex aequo Dominik Wilczyński kl. II d „Turbina parowa”

III miejsce – Julia Kosikowska i Martyna Wołczyńska kl. III d „Nieoczekiwany transfer energii” ex aequo Kacper Barszcz kl. Id „Gaszenie świeczek za pomocą dźwięku”

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Furmański kl. III c „Minielektrownia wiatrowa” oraz Patryk Kurzawa i Bartosz Koziara kl. II a „Starożytny silnik parowy”

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca będą reprezentowali naszą szkołę na konkursie międzyszkolnym 5 czerwca. Gratulujemy zwycięzcom życząc dalszych sukcesów. Pozostałym uczestnikom również dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym.

oprac: J. Barszcz

1,327 total views,  1 views today