03.10.2015r ul. Sportowa 7 w Kluczborku to data i miejsce Wojewódzkiego Finału VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Wśród finalistów nie zabrakło po raz kolejny reprezentantów Namysłowa. W kategorii chłopców starszych zagrała drużyna Dwójki Namysłów, która po wcześniejszym losowaniu znalazła się w grupie „A” z takimi drużynami jak: PG 5 Kluczbork; PG 1 Głogówek oraz LUKS Dalia Popielów. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przystąpiliśmy do gry, gdyż przyszło nam zagrać w meczu otwarcia z gospodarzami tj. Gimnazjalistami z kluczborskiej „piątki“. Mecz ten był bardzo zacięty i pełen sportowej walki. Miejscowi dwukrotnie wychodzili na prowadzenie jednak charakter i mobilizacja pozwoliła nam zremisować i zakończyć spotkanie wynikiem 2:2. W drugim spotkaniu zmierzyli się nasi kolejni przeciwnicy. Mecz ten był już bardziej jednostronny, gdyż chłopcy z Głogówka wbili, aż 6 bramek nie tracąc ani jednej. Trzeci pojedynek stoczyli między sobą chłopcy reprezentujący Kluczbork i Głogówek. W tym spotkaniu lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:0. W trakcie tego spotkania odwiedziliśmy strefę kibica, w której można było spróbować swoich możliwości w „siatkonogę“ oraz gry 1×1. Inne atrakcje to stoły z piłkarzykami, konsole z grą w FIFA 15 czy bramka sprawdzająca celność i specjalne klatki do sprawdzania czasu reakcji i celności podania. Odprężeni po wizycie w strefie kibica, udaliśmy się na kolejne spotkanie. W tym meczu każdy z chłopców dostał szansę zaprezentowania się przed publicznością i każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do pokaźnej wygranej 9:0 z drużyną LUKS Dalia Popielów. Ta drużyna nie miała tego dnia szczęścia, gdyż po kontuzji ręki bramkarza w meczu z Kluczborkiem stracili aż 16 bramek. Ostatni mecz w grupie „A“ miał zadecydować, o tym kto awansuje do strefy medalowej. W przypadku namysłowian wystarczyłby remis, natomiast Głogówek potrzebował zwycięstwa (regulamin mówi, że w przypadku jednakowej liczby punktów decyduje kolejno: wynik meczu bezpośredniego; stosunek bramek, liczba bramek strzelonych). Zgodnie z założeniami szybko zdobyta bramka dała nam prowadzenie 1:0 do przerwy. Po zmianie stron szczęście sprzyjało już tylko naszym przeciwnikom. Były słupki, były poprzeczki i niewykorzystane akcje, jednak kumulacja nastąpiła już przy wyniku 1:1, kiedy to po niegroźnym strzale piłka zmieniła kierunek po rykoszecie i wpadła do bramki mimo interwencji bezradnego w tym momencie bramkarza. Ostatnia minuta to już mądra gra na utrzymanie i końcowy efekt w postaci porażki 1:2. Swoją przygodę Dwójka zakończyła na III miejscu w swojej grupie co dało miejsce V-VI w ogólnej klasyfikacji. Nasi jedyni pogromcy tego dnia, zagrali w finale, przegrywając jednak z drużyną PG 2 Głuchołazy.
Namysłów pod opieką pana Sebastiana Koniecznego i Pawła Herian, reprezentowali:
Igor Fiała, Kacper Bieleń, Adrian Chuć, Przemysław Adamczyk, Bartłomiej Furmański, Błażej Szlufarski, Bartłomiej Kowalczyk, Kamil Biały, Miłosz Kubicki oraz Oskar Gradzik.

Animator Orlika Herian Paweł

1,328 total views,  1 views today