„Ferie z Dwójką” w Namysłowie.

Ferie zimowe to czas wolny i czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, zadań domowych, egzaminów. W dniach od 04.01 do 15.01 wychowawcy wraz kierownikami wypoczynku wiedząc, że wszyscy uczniowie nie mają możliwości wyjazdu na zimowisko, czy choćby do rodziny ze względu na czas pandemiczny, zorganizowała ferie w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Namysłowie, by dzieci się nie nudziły i nie spędzały swojego wolnego czasu tylko przed komputerem, lecz specjalnie dla osób chętnych przygotowano przez dwa tygodnie różnorodne formy aktywnego i twórczego spędzenia czasu wolnego.

Uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, które odbywały się na świetlicy tj. plastyczne gdzie mogli ćwiczyć swoje zdolności manualne i twórczo się rozwijać. Dzieci miały też okazję skorzystać z Sali gimnastycznej Orła, gdzie mogli rywalizować ze sobą w różnych zorganizowanych przez wychowawców wyścigach i zabawach. Wzięli udział w spotkaniach z pracownikami Biblioteki i mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat roli książki w życiu człowieka oraz przedstawiono dzieciom nowości wydawnicze i ciekawe książki dla młodych czytelników. Podczas półkolonii wychowawcy zorganizowali popołudnie filmowe z bajką, nie mogło jednak się obyć bez popcornu na projekcji filmowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też przygotowane gry logiczne, planszowe i sportowe. Zorganizowano również dzieciom grę terenową „Ścieżkami Średniowiecznego Namysłowa”, które cieszyło się niebywałym entuzjazmem i dobrym humorem. Na koniec postanowiliśmy zabrać naszych uczniów na niespodziankę przygotowaną na zakończenie ferii zimowych przez Namysłowski Ośrodek Kultury na spotkanie z alpakami, gdzie uczniowie mogli nakarmić i pogłaskać te przyjazne zwierzątka. Uczestnicy ferii zatem ciekawie i aktywnie spędzili ten czas, który dostarczył im wiele radości i miłych wspomnień. W ich ocenie „było świetnie, a Ci co nie skorzystali, niech żałują”. Dyrektor i nauczyciele pracujący na półkolonii serdecznie dziękują dyrektorowi i instruktorom Namysłowskiego Ośrodka Kultury za włączenie się w realizację programu półkolonii na obu turnusach.

Kreatywne prace z masy solnej Mali czytelnicy. Masa solna to świetna zabawa Plastyczne zdrapki. Prace plastyczne Spotkanie z alpakami. Spotkanie z Przedstawicielami Biblioteki Publicznej w Namysłowie Ścieżkami Średniowecznego Rycerza Ścieżkami Średniowecznego Rycerza.Zakochane latarnie. Wesołe zabawy z hula-hop Wspólne zdjęcie uczestników zimowiska Wspólpraca to Podstawa! Zabawy plastyczne . Zabawy ruchowe z chustą animacyjną Zabawy z chustą animacyjną. Zajęcia plastyczne. Zawody sportowe na sali gimnastycznej

Kierownik wypoczynku

Katarzyna Jagielska