previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

5 października sześcioro uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków w I Liceum Ogólnokształcących im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie. Nasi gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach kulturowo-językowych poprowadzonych przez wykładowców z Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu: mgr Annę Molik (j. angielski), dr Annę Pol (j. niemiecki) oraz mgr I. Martineza Lozano (j. hiszpański). Uczniowie mieli okazję poznać kulisy pracy tłumacza konferencyjnego, przestudiować różnice w idiomach niemieckich i polskich oraz zagrać w „Milionerów” jednocześnie testując swoją wiedzę o krajach hiszpańskojęzycznych jak i nauczyć się kilku zwrotów po hiszpańsku. Ponadto nasi uczniowie mieli okazję przetestować swoją znajomość języka angielskiego podczas warsztatów tłumaczeniowych prowadzonych przez pana Łukasza Kaszyńskiego. Dwoje reprezentantów naszego gimnazjum wzięło udział w konkursach wiedzy i tu niespodzianka! Obydwoje zajęli pierwsze miejsca na podium.
I miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych – Zuzanna Kania IId.
I miejsce w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – Jagoda Długosz IIIe.
Dziękujemy organizatorom Europejskiego Dnia Języków w ILO w Namysłowie za zaproszenie nas do udziału w obchodach. Dziękujemy klasom licealnym i ich wychowawcom za gorące przyjęcie, udekorowanie szkoły i egzotyczny poczęstunek. Chętnie znów do Was zawitamy!

 1,038 total views,  1 views today