Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Jak co roku nasza szkoła hucznie włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Obchodzone 26 września święto powstało z inicjatywy Rady Europy i od 20 lat jest obchodzone we wszystkich 47 krajach Unii Europejskiej promując naukę języków obcych oraz wzajemne zrozumienie pomiędzy poszczególnymi kulturami.
Z tej okazji nauczyciele języków obcych w naszej szkole wraz z wychowawcami klas zaangażowali uczniów do wielu działań, których celem było promowanie różnorodności europejskiej.
Uczniowie klas młodszych wzięli udział w Konkursie na najpiękniejsze przebranie europejskie. Można było się przebrać w strój ludowy danego kraju lub postać z książek czy filmów, z których dany kraj słynie. Od ognistych Hiszpanek, gwardzistów strzegących pałac brytyjskiej królowej przez austriackich kompozytorów, twórców księgi Guinnessa – przez Namysłów przemaszerował kolorowy korowód europejskich przebierańców.
Klasy pierwsze tego dnia kolorowały stroje europejskiej, klasy drugie wypełniały flagi europejskie a klasy trzecie tworzyły sympatycznego Euroludka z materiałów ekologicznych. Klasy starsze dekorowały sale lekcyjne, przygotowywały plakaty o krajach europejskich i rozwiązywały zagadki europejskie. Trzyosobowe drużyny z klas IV, V i VII wzięły udział w Quizie o Europie, gdzie trzeba było popisać się wiedzą o kulturze, geografii i zwyczajach krajów europejskich. W wyniku zażartej rywalizacji wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce – klasa VII b
II miejsce – klasa V a
III miejsce – klasy IV b i V b
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu obchodów tego tak ważnego dla naszej szkoły dnia.

„]