EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2013

26 września 2013r. już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Język europejski to nie tylko angielski czy niemiecki, ale także hiszpański, grecki, czeski, włoski czy rumuński. Język to ludzie, a ludzie to kultura, tradycja, sztuka. I właśnie tej sferze poświęcone były gazetki tematyczne przygotowane przez każdą klasę w naszym gimnazjum. Za najbardziej precyzyjne informacje klasy IIIc, IIIb i IIa otrzymały słodkie upominki.

Drugim akcentem dnia języków był konkurs wiedzy o krajach i językach europejskich. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów, którzy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Wyłoniliśmy trzy klasy, których reprezentanci mogą pochwalić się rozległymi wiadomościami o Europie, jej krajach i językach. Wspaniałe rezultaty dało przygotowanie uczniów klasy Ie, która pokonała starszych kolegów i zajęła pierwsze miejsce.

Zwieńczeniem obchodów Europejskiego Dnia Języków było skosztowanie tradycyjnych potraw i specjałów krajów europejskich. W czasie przerw uczniowie częstowali się greckimi serami, niemiecką sałatką ziemniaczaną, angielską herbatką z herbatnikami. Uczniowie i nauczyciele spędzili mile ten wyjątkowy dzień, a na dalsze obchody zapraszamy za rok.

oprac: M. Prociak

1,108 total views,  1 views today