Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Dnia 25 WRZEŚNIA 2020r. (w piątek) obchodzony jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Przyłączamy się do obchodów tego dnia w następujący sposób:

KAŻDA KLASA zbiera materiały na temat wylosowanego kraju w tygodniu 21.09 – 25.09. 2020r.:

• wykonuje w swojej klasie gazetkę tematyczną (informacje geograficzne, historyczne, kulturalne kraju);
  • przygotowuje plakat promujący naukę języków obcych (plakat nie może być wcześniej przygotowany przez uczniów w domu);
  • wywiesza w widocznym miejscu klasy wcześniej wyszukane przysłowie na temat ,,nauki języków” w języku wylosowanego kraju wraz z tłumaczeniem polskim (np. przysłowie angielskie po angielsku i tłumaczenie po polsku);

Zachęcamy uczniów klas młodszych I-III do wzięcia udziału w Konkursie na najlepsze przebranie. Uczniowie przebierają się w strój kojarzony z danym krajem bądź za znaną osobę pochodzącą z europejskiego kraju np. Mozart, Św. Patryk, Cristiano Ronaldo, Pippi Langstrumpf czy w ludowy strój niemiecki. W konkursie przewidziane są upominki i dyplomy.

Przydzielone kraje:

IA – Hiszpania