Eliminacje Gminne w Piłce Nożnej chłopców i dziewcząt – Gimnazjada

28 październik 2015 r. Tego dnia Moje Boisko “Orlik 2012” przy ul. Kolejowej, po raz kolejny stało się areną zmagań piłkarskich. Tym razem w ramach eliminacji gminnych, swoje umiejętności sprawdzała młodzież w wieku gimnazjalnym. Po uroczystym rozpoczęciu zawodów i rozgrzewce, jako pierwsze na boisku zaprezentowały się dziewczęta z Gimnazjów nr 1 i 2 w Namysłowie. Po 19 minutach zaciętej rywalizacji i kilku dogodnych sytuacjach pod bramkami obu zespołów, wynik nadal wynosił 0:0. Ostatnia akcja okazała się jednak decydująca, kiedy to zawodniczka “jedynki” zdecydowała się na ambitne uderzenie z okolic linii środkowej boiska. Strzał ten był na tyle silny i celny, że wpadł do bramki tuż nad głową zaskoczonej bramkarki. Po emocjach jakie niewątpliwie towarzyszyły wszystkim podczas gry dziewcząt, przyszedł czas na football w wykonaniu chłopców. W tym roku do eliminacji przystąpiły drużyny Gimnazjum z Smogorzowa, Ligoty Książęcej oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Namysłowie. W wyniku losowania już w pierwszej kolejce mielśmy okazję oglądać lokalne derby, z których zwycięsko wyszli chłopcy z “dwójki” pokonując swoich kolegów z Gimnazjum nr 1 wynikiem 3:0. Drugie spotkanie to rywalizacja drużyn przyjezdnych tj. Gimnazjum Smogorzów i Ligoty Książęcej. I tu padł identyczny jak chwilę wcześniej wynik na korzyść Ligoty Książęcej. Następny mecz był już zdecydowanie wyrównany, kiedy to Gimnazjum nr 1 zremisowało z Gimnazjum ze Smogorzowa 1:1. Czwarty mecz to starcie dwóch faworytów. Gospodarze czyli Gimnazjum nr 2 podejmowało Ligotę Książęcą. Zacięty mecz od pierwszego gwizdka i kolejny w tym dniu podział punktów po wyniku 1:1. Przedostatnie spotkanie to walka pomiędzy “jedynką” z Namysłowa a Ligotą Ks., zakończona zwycięstwem przyjezdnych 1:0 po fatalnym błędzie w obronie. Do ostatniego meczu nadal nie było jasne kto zostanie zwycięzcą eliminacji. W meczu ze Smogorzowem, gimnazjaliści z namysłowskiej “dwójki” musieli zwyciężyć określoną liczbą bramek. Mieliby tyle samo punktów co Gimnazjum z Ligoty Ks. a w meczu bezpośrednim tych drużyn padł remis. Kto będzie tryumfował miałby zdecydować stosunek bramek zdobytych do bramek straconych. I w rzeczywistości tak się stało, gdyż zmotywowani gospodarze pokonali Smogorzów aplikując im aż 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej i zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce na podium.

Wyniki – Dziewczęta:

• Gimnazjum nr 1 Namysłów – Gimnazjum nr 2 Namysłów 1:0

I miejsce – Gimnazjum nr 1 Namysłów 3 pkt. 1:0

II miejsce – Gimnazjum nr 2 Namysłów 0 pkt. 0:1

Wyniki – Chłopcy:

• Gimnazjum nr 1 Namysłów – Gimnazjum nr 2 Namysłów 0:3
  • Gimnazjum Smogorzów – Gimnazjum Ligota Książęca 0:3
  • Gimnazjum nr 1 Namysłów – Gimnazjum Smogorzów 1:1
  • Gimnazjum nr 2 Namysłów – Gimnazjum Ligota Książęca 1:1
  • Gimnazjum Ligota Książęca – Gimnazjum nr 1 Namysłów 1:0
  • Gimnazjum nr 2 Namysłów – Gimnazjum Smogorzów 4:0

I miejsce – Gimnazjum nr 2 Namysłów 7 pkt. 8:1

II miejsce – Gimnazjum Ligota Książęca 7 pkt. 5:1

III miejsce – Gimnazjum nr 1 Namysłów 1pkt. 1:5

IV miejsce – Gimnazjum Smogorzów 1 pkt. 1:8

Królem strzelców został wybrany Dominik Adrian z drużyny Gimnazjum nr 2.

Paweł Herian   – koordynator Orlika,  Sebastian Konieczny – nauczyciel wf