previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Marzec 2020
P W Ś C P S N
« Lut    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Egzamin ósmoklasisty

Uprzejmie informujemy, że uczniowie klasy VIIIA będa  mogli sprawdzić wyniki, jakie osiągnęli na egzaminie z poszczególnych przedmiotów, na wyniki.edu.pl. Wyniki będą udostępnione w serwisie 14 czerwca br. od g. 10:00. Po login i hasło uczniowie muszą zgłosić się w sekretariacie szkoły.
Natomiast uczniowie klas trzecich gimnazjalnych otrzymali login, hasło oraz link do strony z wynikami na indywidualne konto pocztowe w serwisie eszkola.

 217 total views

Sprawdza stopień opanowania wiadomości i umiejętności nabytych przez ucznia w czasie nauki  w szkole podstawowej. Przeprowadzany jest wyłącznie w formie pisemnej w klasie ósmej (zawsze w miesiącu kwietniu). Przystąpienie do egzaminu to jeden z warunków ukończenia szkoły.

Jest egzaminem zewnętrznym, arkusze egzaminacyjne więc są kodowane i sprawdzane są przez egzaminatorów powołanych przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wynik egzaminu podawany jest w procentach i centylach.

Laureaci olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponad wojewódzkim z zakresu przedmiotów objętych egzaminem są zwolnieni
z odpowiedniego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty. W tym przypadku uczeń uzyskuje  z danej części egzaminu maksimum możliwych punktów.

 

Egzamin ósmoklasisty składa się z trzech egzaminów zdawanych przez trzy kolejne dni:

  • egzamin z języka polskiego – sprawdza wiedzę i umiejętności z języka polskiego (dzień pierwszy);
  • egzamin z matematyki – sprawdza wiedzę i umiejętności z matematyki (dzień drugi);
  • egzamin z języka obcego nowożytnego – sprawdza wiedzę i umiejętności z nowożytnego języka obcego; zdawany jest przez wszystkich ósmoklasistów na jednym poziomie (nie ma możliwości zdawania egzaminu z j. obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym jak na egzaminie gimnazjalnym) Uczniowie zdają egzamin z tego j. obcego, którego uczyli się jako podstawowego (pierwszego) w szkole podstawowej (dzień trzeci).

 

Czas trwania egzaminu ósmoklasisty:

  • Egzamin z zakresu języka polskiego trwa 120 minut
  • Egzamin z zakresu matematyki trwa 100 minut
  • Egzamin z zakresu języka obcego nowożytnego trwa 90 minut

 

Organizacja egzaminu ósmoklasisty w sesji kwiecień 2019:

  • Egzamin z zakresu języka polskiego – 15 kwietnia 2019 roku
  • Egzamin z zakresu matematyki – 16 kwietnia 2019 roku
  • Egzamin z zakresu języka obcego nowożytnego – 17 kwietnia 2019 roku

 

Źródło: oficjalna strona internetowa CKE

 0 total views