„Egzamin gimnazjalny ju\u017c za nami”

W dniach 19-21 kwietnia br. uczniowie trzecich klas gimnazjum w całej Polsce zmagali się z egzaminem gimnazjalnym. Środa przeznaczona była na część humanistyczną. W tym dniu uczniowie „sprawdzani” byli z przyswojonej wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Druga część egzaminu dotyczyła kompetencji językowych i literackich uczniów. Ci, którzy postawili na rozprawkę, nie byli rozczarowani. W tym roku tematem, na którym uczniowie łamali pióra, były marzenia. Czwartek, 20 kwietnia, to dzień przedmiotów ścisłych. Pierwsza część, trwająca godzinę, obejmowała przedmioty takie jak biologia, chemia, fizyka i geografia. Po przerwie uczniowie zmagali się z matematyką. Piątek, ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego, to dzień języków obcych. W naszym gimnazjum uczniowie odpowiadali na pytania testowe z języka angielskiego i niemieckiego. Po przerwie nasi trzecioklasiści przystąpili do zdawania poziomu rozszerzonego z wybranych przez siebie języków. Zadowolone miny zdecydowanie były częstsze niż zawiedzione, ale poczekajmy z wyrokami na wyniki egzaminów.