previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol
Tegoroczny egzamin gimnazjalny jest już za naszymi trzecioklasistami. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie w ciągu trzech dni, tj. w dniach 18-20 kwietnia, zmagali się z przedmiotami humanistycznymi, ścisłymi i językiem obcym nowożytnym. W pierwszym dniu egzaminów gimnazjalnych uczniowie przystąpili do części humanistycznej. Sprawdzana była wiedza z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie z języka polskiego. Z tej “dłuższej” części zwolniona była Zofia  Ochędzan, uczennica klasy III d i laureatka olimpiady z języka polskiego. Temat tegorocznej pracy pisemnej trafił w oczekiwania trzecioklasistów.

Drugiego dnia uczniowie zmagali się z przedmiotami ścisłymi: fizyką, chemią, biologią i geografią oraz matematyką. W tym roku szkolnym z egzaminu dot. przedmiotów przyrodniczych zwolniona została laureatka olimpiady z geografii – Magdalena Sobczyk. Ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych jest sprawdzianem kompetencji z zakresu języka obcego nowożytnego. Z 96 uczniów przystępujących do tegorocznych egzaminów tylko troje zdecydowało się na język niemiecki, pozostała większość wybrała język angielski. W tym dniu uczniowie pisali najpierw test na poziomie podstawowej, po przerwie – na poziomie rozszerzonym, ale tylko ci, którzy się zdeklarowali. Tylko jedna uczennica została zwolniona z obowiązku pisania egzaminu gimnazjalnego z części językowej – Martyna Trojanowska, laureatka olimpiady z języka angielskiego. Dokładne wyniki wszystkich części egzaminów gimnazjalnych uczniowie poznają dopiero w czerwcu. Egzaminy przebiegały “zgodnie z procedurami”.

 516 total views,  3 views today