Egzamin gimnazjalny 2018

Tegoroczny egzamin gimnazjalny jest już za naszymi trzecioklasistami. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie w ciągu trzech dni, tj. w dniach 18-20 kwietnia, zmagali się z przedmiotami humanistycznymi, ścisłymi i językiem obcym nowożytnym. W pierwszym dniu egzaminów gimnazjalnych uczniowie przystąpili do części humanistycznej. Sprawdzana była wiedza z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie z języka polskiego. Z tej “dłuższej” części zwolniona była Zofia  Ochędzan, uczennica klasy III d i laureatka olimpiady z języka polskiego. Temat tegorocznej pracy pisemnej trafił w oczekiwania trzecioklasistów.

Drugiego dnia uczniowie zmagali się z przedmiotami ścisłymi: fizyką, chemią, biologią i geografią oraz matematyką. W tym roku szkolnym z egzaminu dot. przedmiotów przyrodniczych zwolniona została laureatka olimpiady z geografii – Magdalena Sobczyk. Ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych jest sprawdzianem kompetencji z zakresu języka obcego nowożytnego. Z 96 uczniów przystępujących do tegorocznych egzaminów tylko troje zdecydowało się na język niemiecki, pozostała większość wybrała język angielski. W tym dniu uczniowie pisali najpierw test na poziomie podstawowej, po przerwie – na poziomie rozszerzonym, ale tylko ci, którzy się zdeklarowali. Tylko jedna uczennica została zwolniona z obowiązku pisania egzaminu gimnazjalnego z części językowej – Martyna Trojanowska, laureatka olimpiady z języka angielskiego. Dokładne wyniki wszystkich części egzaminów gimnazjalnych uczniowie poznają dopiero w czerwcu. Egzaminy przebiegały “zgodnie z procedurami”.