Egzamin gimnazjalny 2013/2014 zakończony

Właśnie zakończyły się egzaminy gimnazjalne sprawdzające wiedzę i umiejętności uczniów po kolejnym etapie nauki. Egzaminy obejmowały zagadnienia z historii i wos-u, języka polskiego, nauk przyrodniczych, matematyki i języka obcego.

W naszej szkole uczniowie zdawali egzaminy z języka angielskiego i niemieckiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Już przed rozpoczęciem trudów egzaminacyjnych widać było pewne napięcie wśród uczestników zmagań. Jednak to nauczyciele wyglądali na bardziej spiętych i sztywnych. Uczniowie podchodzili do testów w sposób rzeczowy. Wiedzieli, że są przygotowani i dadzą radę.

W sali nr 35 rozpoczął się maraton wiedzy. Dyrektor w asyście uczniów i przewodniczących zespołów nadzorujących przywitał wszystkich, życzył powodzenia i rozdał zabezpieczone zestawy testów. Po tym fakcie uczniowie punktualnie o 900 każdego dnia rozpoczynali w swoich salach rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych. Każdy na miarę swoich możliwości i posiadanej wiedzy wykorzystał czas przeznaczony na pracę. Potem krótka przerwa i kolejny test. Tak minęły trzy dni. Większość uczniów zakończyła swoje zmagania z testami w dobrych nastrojach, uznając egzamin za udany i licząc na wysoki wynik. Niestety na rzeczywistą ocenę trzeba będzie poczekać do połowy czerwca, bo dopiero wtedy zostaną podane wyniki egzaminów.

Piotr Leszczyński

Dziś możemy jeszcze raz przejrzeć testy egzaminu gimnazjalnego:

1,209 total views,  1 views today