Dziewczynka z zapałkami

Akcja “Dziewczyna z zapałkami” w markecie Intermarche
w Namysłowie w dniach 17 – 18. 10. 2014 r.

“Bogatym nie jest ten, kto posiada
lecz ten, kto daje”
św. Jan Paweł II

Od 2010 r. Klub Ośmiu współpracuje z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami” z Łodzi, która otacza pomocą dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią. Fundacja organizując akcje charytatywne polegające na sprzedaży baśniowych zapałek.

Na akcję w dniach 17 – 18 października do Namysłowa z Łodzi przyjechała Paulina Szczepaniak. Wolontariusze w markecie Intermarche w piątek i sobotę zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem pakowali przy kasach zakupy klientów i rozdawali – w zamian za wrzucone do puszki pieniądze – baśniowe zapałki, jako symbol Fundacji. Po zakończeniu akcji pieniądze były komisyjnie pakowane do „bezpiecznej koperty”, którą podpisywało troje wolontariuszy. Jako szkoła możemy liczyć na dofinansowanie obiadów dla uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej lub dofinansowanie wakacyjnych wycieczek. Po zakończeniu akcji otrzymaliśmy z fundacji podziękowanie oraz rozliczenie indywidualne i grupowe. Łączna suma zebranych pieniędzy w dniach 17 i 18 października w akcji „Dziewczyna z zapałkami” w Intermarche wyniosła 822 zł. W akcji “Dziewczyna z zapałkami” w Intermarche udział wzięły:

• Julia Bieniawska kl I d
  • Martyna Suchodolska kl. Id
  • Paula Szczepaniak kl I d
  • Emilia Sinkowska kl III c
  • Magdalena Porębska kl III c
  • Ewelina Szołdra kl III c
  • Zuzanna Harasimczuk kl Ic
  • Natalia Panasińska kl Ic
  • Julia Piasta kl I c
  • Melania Szczypior kl I c
  • Olga Frysztak kl. III a
  • Weronika Peikert kl III a
  • Ewelina Cuinek kl III a
  • Marcelina Puchalska kl. IIIa

Serdeczne podziękowania za bezinteresowną pracę i dar serca.

Opiekun Klubu Ośmiu
Elżbieta Wodziana