Dzień z życia ucznia IA

Dzisiejszy dzień w klasie IA obfitował w same atrakcje z powodu PASOWANIA NA CZYTELNIKA oraz obchodzonego 4 października ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT, który został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października. Z tej okazji czytaliśmy w klasie książki o zwierzętach leśnych i dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek.
Po raz pierwszy
uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią, panią Anią Piastą zawitali do szkolnej biblioteki. Pierwszaki zostały pasowane na czytelników, ale dopiero po złożeniu uroczystej przysięgi – sam Molik, stały mieszkaniec bibliotecznych zakamarków, złożył na czołach przyszłych czytelników pocałunek rozbudzający ochotę do czytania. Książki w końcu są o wszystkim – jak powiedział Szymon z klasy I a – więc każdy coś dla siebie znajdzie.