„Dzień Talentów” w LO

9 marca 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Iwaszkiewicza w Namysłowie odbył się „IV Międzyszkolny Dzień Talentów”, podczas którego organizatorzy przeprowadzili konkursy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu namysłowskiego. Młodzież miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Namysłowski Pitagoras”, w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, w Powiatowym Konkursie Ekologicznym, w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i w Młodzieżowym Przeglądzie Talentów Wokalnych. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczestników w liczbie 21 osób. W każdym z konkursów nasi uczniowie odnieśli sukcesy. Tytuł „Namysłowskiego Pitagorasa” otrzymała Zuzanna Kania z klasy III d. W konkursie o Samorządzie Terytorialnym III miejsce przypadło Gracji Gińczyckiej z klasy III b. Podium konkursu ekologicznego przedstawia się następująco: Paula Szczepaniak (kl. III d) – I miejsce, Olga Kwiecień (kl. III c) – II miejsce i Maksymilian Chruszcz (kl. III c) – III miejsce. W konkursie o Krajach Anglojęzycznych I miejsce zajęła Marta Janiszewska z klasy III d. Konkurs muzyczny także należał do naszych wokalistek. I i II miejsce w kategorii solistów zdobyły uczennice klasy I c – Laura Wróblewska i Alicja Walczak. W kategorii zespołów FERMATA okazała się również bezkonkurencyjna. Grupa wystąpiła w składzie: Natalia Panasińska (kl. III c), Sylwia Kocot, Hanna Sarnicka, Julia Stańczyk (kl. II d), Patricia Szopa (kl. I b), Julia Koperska, Alicja Walczak i Laura Wróblewska (kl. I c).

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marcin Mysiorek

zaproszenie