Dzień Patrona

11 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas I a, III a, IV a, IV b zaprezentowali wybitną polską uczoną Marię Curie-Skłodowską; dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla. Jej dokonania w dziedzinie fizyki i chemii na zawsze zmieniły obraz świata. Jednak oprócz wielkich naukowych odkryć samo jej życie pełne trudu i goryczy jest dowodem na to, że ciężka praca, wysiłek i poświęcenie, a także determinacja w dążeniu do celu pozwala „przenosić góry”.

Genialna uczona, kochana i kochająca żona, szczęśliwa matka. Umiała zainspirować i poprowadzić młodych ludzi ścieżką nauki, nie odbierając im inicjatywy i kreatywności. Potrafiła na wiele godzin zatopić się w pracy, nie zważając na zimno, głód i upływ czasu. Wierzyła bowiem, że odkrywanie mechanizmów świata ,,jest najcenniejszą cząstką naszej moralnej spuścizny”. Żywiła przy tym głębokie przekonanie, że „nauka leży u podstaw każdego postępu, który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza jego cierpienia”. Dowiodła światu, że w dążeniu do postawionego przed sobą celu liczy się pasja i wytrwałość.

dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona dzień patrona

 75 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum