Dzień Papieski 2014

Dzień Papieski, ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski dla upamiętniania pontyfikatu Jana Pawła II i przybliżania Jego nauczania, obchodzony jest zawsze w niedzielę poprzedzającą 16 października. W obchody włączają się miliony Polaków w całej Polsce i poza jej granicami.

XIV Dzień Papieski, “Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie” w tym roku obchodziliśmy 12 października. Pod takim hasłem, w środę 15 października, w przeddzień wyboru na Stolicę Piotrową, w naszym gimnazjum odbył się apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

Przygotowany montaż słowno – muzyczny przybliżył młodzieży bogaty i tak bardzo ważny pontyfikat “Papieża z rodu Polaków”. Młodzież miała okazje poznać nieznane wiersze Karola Wojtyły, a także wiersze o świętym papieżu, wsłuchać się w słowa i nauczanie św. Jana Pawła II.

Specjalne miejsce w sercu Ojca Świętego zajmowała młodzież. Z nią papież miał szczególnie bliski kontakt i zachęcał „Nie lękajcie się być świętymi”. Geniusz Jego osoby sprawia, że pontyfikat Papieża Polaka nadal trwa w naszych sercach.

W tym roku 27 kwietnia w święto Bożego Miłosierdzia Ojciec św. Franciszek dokonał aktu kanonizacji. Jan Paweł II dołączył do grona świętych Kościoła, apostołów, męczenników, doktorów, mistyków, dołączył jako Nauczyciel i przykład dla następnych pokoleń. Ojcu świętemu polecaliśmy naszą szkołę, modlitwy które wypisaliśmy do skrzynki intencji i prosiliśmy o błogosławieństwo z nieba.

Uroczysty apel przygotowali wolontariusze z Klubu Ośmiu, którego patronem jest św. Jan Paweł II. Oprawę muzyczną wykonał zespół „Fermata” pod opieką Pana Marcina Mysiorka.

XIV Dzień Papieski w naszej szkole przygotowali uczniowie:

• Olga Frysztak kl. III a
  • Aleksandra Boda kl. II c
  • Magdalena Kozłowska kl. II c
  • Agata spór kl. II d

Natomiast w niedzielę 12 października od godz. 7 rano do 19 w kościele p. w. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie wolontariusze z naszego gimnazjum zbierali pieniądze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo uzdolnioną młodzież – budując żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II.

Do zbiórki włączyli się uczniowie:

• Paulina Kaźmierczak kl. II c
  • Aleksandra Laskowska kl. III a
  • Ireneusz Dynowski kl. III a
  • Weronika Peikert kl. III a
  • Olga Frysztak kl. III a
  • Pawłowski Filip kl. I c
  • Rojkiewicz Michał kl. I c
  • Adamczyk Jakub kl. I c
  • Fabian Alan kl I c

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżywanie XIV Dnia Papieskiego należą się słowa uznania i podziękowania.

Opiekun Klubu Ośmiu
Elżbieta Wodziana