Dzień otwarty

10 marca b.r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole uczniów klas szóstych z pobliskich szkół podstawowych,  którzy   odwiedzili Gimnazjum    Nr  2  w  ramach   „ Drzwi  Otwartych”. Od samego rana  uczniowie   naszej szkoły  w napięciu oczekiwali  na młodszych kolegów. Już od bram szkoły wszystkich przybyłych gości witali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.Opiekunowie przybyłych grup zostali zaproszeni na mały poczęstunek, a szóstoklasiści – na szkolną stołówkę, gdzie pan Dyrektor Artur Matkowski  oraz  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali wszystkich przybyłych  i opowiedzieli im trochę o naszej szkole. Po tym krótkim powitaniu, oprowadzaliśmy  gości po szkole, żeby mogli ją obejrzeć „od środka”. Nasi młodsi koledzy zwiedzali klasopracownie, gdzie nauczyciele  z pomocą uczniów, przygotowali dla nich wiele atrakcji. Uczniowie mieli okazję być obserwatorami ciekawych i efektownych doświadczeń chemicznych, przygotowanych przez panią Małgorzatę Ścieszkę. Natomiast na zajęciach z fizyki razem   z panią Joanną Barszcz mogli    zaobserwować zjawiska fizyczne. Największym powodzeniem   cieszyła się zabawa  z cieczą nieniutonowską oraz bańkami mydlanymi -nie kulistymi, ale sześciennymi  lub w kształcie ostrosłupa. Uczniowie mogli poznać  zasadę działania poduszkowca, młynka wodnego, próbowali  stworzyć tornado w butelce, poobserwować okolicę przez peryskopy- własnoręcznie wykonane przez gimnazjalistów, a nawet sprawdzić czy można podnieść kubek z kamieniami za pomocą gumki do mazania. Zajęcia były bardzo absorbujące, a kolejne  grupy niechętnie opuszczały pracownię. Z kolei uczniowie z klasy I c pod czujnym okiem pani Małgorzaty Polczewskiej przygotowali przedstawienie w języku angielskim, po którym  szóstoklasiści wzięli udział w quizie. Wylosowane pytania sprawdzały wiedzę uczniów na  temat zaprezentowanego występu. Na spotkaniu z  przedstawicielami  Koła Ekologicznego, którzy razem z panią Urszulą Masiowską    zaprezentowali  krótkie filmy   o tematyce ekologicznej, uczniowie  wykonali doświadczenie pt: „Wykrywanie skrobi w ziemniakach”. Obserwowali też  proces fotosyntezy, a pod mikroskopem budowę wewnętrzną korzenia na przykładzie  marchwi oraz mięsień serca, mięśnie gładkie i krew  człowieka. Oglądali prezentację fotograficzną z zajęć terenowych i warsztatów biologicznych odbywających się w naszej szkole. W pracowni matematycznej pani Anna Słabowska oraz jej podopieczni z kl. I.d zaprosili młodszych kolegów do gry w szachy. Uczniowie dowiedzieli się też, co to są tangramy, poznali tajniki sztuki „Origami” i  powstawania brył obrotowych. Dodatkową atrakcją były również zagadki pod nazwą „Wieża Brahmy”  i „Wieża Hanoi”, przygotowane przez starszych kolegów. Wszyscy świetnie się bawili  trenując logiczne myślenie.  Podczas Drzwi Otwartych szóstoklasistów gościła również w swojej klasopracowni nauczycielka języka polskiego pani Jolanta Włodarczak, która wspólnie z uczniami klasy IIe zaprosiła wszystkich do zabawy, w  której mogli się zmierzyć się z pytaniami konkursowymi z literatury, uczestniczyli w zabawie ortograficznej, mogli też popróbować sił w teatrze pantomimy, przedstawiając wylosowane przysłowia.  Gospodarze szkoły zapoznali gości z dotychczasowymi osiągnięciami uczniów Gimnazjum nr 2 w dziedzinie języka polskiego, angielskiego, matematyki, biologii, fizyki  i chemii oraz różnorodnymi sposobami pracy z młodzieżą i rozwijania jej uzdolnień.

Było nam bardzo miło Was gościć ,dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że się wkrótce zobaczymy.

1,861 total views,  1 views today