Listopad 2020

27 marca w naszym gimnazjum odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Zmieniamy się dla Was”. Punktualnie o 17.00 zawitali pierwsi goście i z minuty na minutę przybywało ich coraz więcej. Przy wejściu grupa uczniów naszej szkoły czekała na naszych gości i oprowadzała ich po szkole. Na terenie całej szkoły przygotowane zostały stanowiska z edukacyjnymi atrakcjami tj. eksperymenty fizyczne, doświadczenia biologiczne; mogliśmy się także przenieść w krainę baśni, poznać tajniki i spróbować swoich sił gry w szachy, a także „pobawić się” z językiem niemieckim i angielskim. Można było spotkać  się z wolontariuszami Klubu Ośmiu i zrobić kartki świąteczne specjalną techniką. Podczas gdy dzieci uczyły się tańca z członkami koła tanecznego i wysłuchały piosenek wykonanych przez szkolny zespól muzyczny „Fermatę”,  rodzice mieli okazję przy kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku zadać pytania dyrekcji dotyczące nowej organizacji szkoły, która już od września będzie Szkołą Podstawową Nr 2. Zarówno pogoda jak i humory dopisały wszystkim uczestnikom i zgodnie stwierdziliśmy, że było to udane popołudnie.