Dzień Nauczyciela 2014

“Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”.
(Menander)

13 października 2014 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Nauczyciela. Na uroczystą akademię przybyli: główni bohaterowie imprezy – nauczyciele, dyrektor szkoły Pan Artur Matkowski, Pani wicedyrektor Zdzisława Filipczak, pracownicy administracyjni szkoły oraz reprezentanci uczniów z poszczególnych klas.

Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego oraz zespołu „Fermata” pod kierunkiem pana Marcina Mysiorka, którzy recytowali wiersze oraz pokazali krótką inscenizację na temat szkolnego życia. Podczas uroczystości Pan Dyrektor wręczył “Nagrody Dyrektora Szkoły” za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz za zaangażowanie w pracy zawodowej wyróżniającym się nauczycielom. Następnie uczniowie w podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, życzyli w Dniu Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły aby :

“Zapomnieli o wybrykach i wyskokach,
O tym, co uczniowie zepsuli w mgnieniu oka.
Przepraszając za te figle, za te psoty.
Przepraszając za problemy i kłopoty.
Przepraszając za te wszystkie przykre dni,
Aby wszyscy Pamiętali, że co złego, to nie… oni!”

Opracowała: M. Górniak

1,264 total views,  1 views today