previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

2 kwietnia stał się Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. W tym roku obchodzony będzie zdalnie i po domowemu.Dlaczego 2 kwietnia? Jest to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, najsławniejszego pisarza dla dzieci, autora wielu baśni.
Proponuję zatem poczytać dzisiaj “Brzydkie Kaczątko” albo jakąś inną ulubioną baśń genialnego duńskiego pisarza. Można też odtworzyć w Internecie audiobooka lub ekranizację – linki na classroomie biblioteki.
Dlaczego warto czytać baśnie? Cóż, psycholog szkolny już to wyłuszczył, od siebie – bibliotekarza – dodam tylko, że oprócz walorów psychologicznych i prorozwojowych, baśń stać się może zalążkiem odkrywania w sobie talentu plastycznego lub pisarskiego, ostatecznie nie wszystkie baśnie kończyły się szczęśliwie. Może więc wymyślicie swoją wersję…?

W piątek 3 kwietnia większość bibliotek na całym świecie planowała jedno z ulubionych wydarzeń czytelniczych dzieci, czyli Noc z Andersenem. Miałam również okazję uczestniczyć w tego typu evencie, jak i dwukrotnie organizowałam je dla dzieci. I powiem Wam, że było to bardzo satysfakcjonujące doświadczenie. Dlatego też proponuję rodzicom, aby spróbowali stworzyć namiastkę nocy w swoich domach. Co potrzebujecie? Baśnie Andersena – w wersji książkowej, w wersji cyfrowej, kredki, kartki, a przede wszystkim ochotę i dobry humor. Propozycje przedstawiam na classroomie biblioteki.

Miłej zabawy i niesamowitych wrażeń podczas czytania życzy Pani Magda!

 98 total views,  1 views today