Podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyło się w naszej szkole wiele konkursów, gier i zabaw. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, a frekwencja uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. I tak oto jury oceniające wystrój klas, mogło odbyć podróż po różnych krajach europejskich. Wędrowaliśmy przez Holandię, Niemcy, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Holandię, Irlandię, Francję, Norwegię, Belgię, Włochy oraz Chorwację. W świat pięknych zdjęć i ciekawostek przeniosła nas każda klasa. Nasza podróż musiała się jednak kiedyś skończyć i tak oto w kategorii najpiękniej przystrojonej klasopracowni klasach 1‐3 pierwsze miejsce zdobyła klasa IIA (Wielka Brytania), drugie miejsce zdobyła klasa IA (Hiszpania), natomiast 3 miejsce przypadło klasie IIIA (Norwegia). Jeśli chodzi o rywalizację klas 4‐8 tutaj również nie było łatwo wybrać. Pierwsze miejsce przypadło klasie IVA (Holandia) , 2 miejsce zdobyła klasa VIA (Irlandia), 3 miejsce padło łupem klasy VIIIA (Włochy).

To jeszcze nie wszystko. Konkurs na europejskie przebranie to była fantastyczna przygoda, tutaj z pomocą przyszedł nam Facebook i głosowanie poprzez polubienia.  Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła Oliwia Florczak z klasy IIIA, jako najsłynniejsza królowa z dynastii Tudorów Elżbieta Pierwsza.  Drugie miejsce przypadło Lenie Kulej, która była przebrana za piękną mieszkankę Hiszpanii, na 3miejscu naszego podium uplasowała się piratka z klasy IA.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również gra „Porozmawiaj ze mną”, gdzie uczniowie musieli odgadnąć z jakiego kraju pochodzą dane wyrażenia. W tej kategorii wszyscy spisali się fantastycznie, pokazując swoje lingwistyczne zdolności. Tutaj zwycięzców wybieraliśmy metodą losowania, a nasza maszyna losująca wyłoniła 3 zwycięzców, którymi  są: Borys Raducki z klasy IIIB, Iza Łukasiewicz z klasy VIA i Wiktoria Biłyk z klasy VIIIC.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, dzięki Wam to był fantastyczny, europejski tydzień w Naszej szkole.