Dzień jabłka

Jabłko to kuszący owoc znany od wielu lat. Już w biblijnych czasach Ewa dała je Adamowi. Każdy z nas je lubi, choć nie każdy zjada. Jabłka neutralizują toksyczne substancje, obniżają poziom „złego” cholesterolu i wspomagają prawidłowe trawienie, są dobre na odchudzanie. To przecież żaden wysiłek, a słodka przyjemność, więc jedzmy je ze smakiem. Lobo, gala, antonówka, reneta – to tylko niektóre z ich odmian, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 01 grudnia Samorząd Uczniowski przekonywał do tych owoców uczniów naszego gimnazjum. Na korytarzach pojawiły się dziewczyny z koszami wypełnionymi jabłkami. Nie było śmiałka, który odmówiłby przyjęcia porcji witamin i wspaniałego smaku. Nasz SU udowadnia, że świętować można nawet wówczas, gdy świąt nie ma.

1,017 total views,  1 views today