DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

„W podziękowaniu za trudną pracę i wskazywanie nam właściwej drogi życzymy wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły dużo cierpliwości i wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu, który otwiera nasze serca i umysły – uczniowie Gimnazjum nr 2”. Tradycyjnie w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, czyli popularnego Dnia Nauczyciela, uczniowie  naszej szkoły przygotowali pod kierunkiem Pań: Kingi Węgrzyn – Kanak i Anny Maciejewskiej występ kabaretu „Czerwony Długopis”,  w którym w żartobliwy sposób przedstawiono pracę współczesnego nauczyciela uwikłanego w biurokratyczne formuły. Obserwacje autorów tekstu satyrycznego okazały się bardzo trafne. Po części artystycznej i podziękowaniach samorządu uczniowskiego Dyrektor szkoły wręczył nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom. Za ciepłe,  wspierające i motywujące słowa dziękujemy Uczniom i Dyrektorowi.