Dzień Edukacji Narodowej 2015

Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie

Załóżmy, że lekarz, prawnik i dentysta zastali w swoich biurach sporą grupę ludzi. W każdym z tych zgromadzeń jest część osób, która w ogóle nie chce tam być, kilka jednostek stwarzających problemy, każdy z zupełnie odmiennymi potrzebami…Nasi specjaliści niech mają w obowiązku zajęcie się swoimi grupami w profesjonalny sposób, każdego dnia przez 10 miesięcy. Myślę, że tylko w ten sposób lekarz, prawnik i dentysta byłby w stanie docenić trud pracy nauczyciela. Donald D. Quinn.

Dzień Edukacji Narodowej w  Gimnazjum Nr 2 w Namysłowie świętowaliśmy jak zwykle uroczyście. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy I c i II b przygotowali spotkanie z pracownikami szkoły oraz z delegatami uczniów wszystkich klas. Zespół „Fermata” dał koncert, a inni uczestnicy wyrecytowali krótkie wiersze dla pedagogów. Uczniowie podarowali ręcznie wykonane kwiaty z podziękowaniem za starania nauczycieli. Po części artystycznej przyszedł czas na część oficjalną. Po występie uczniów ,jak co roku, dyrekcja złożyła życzenia pracownikom oraz wręczyła Nagrody Dyrektora tym, którzy wyróżnili się najbardziej w swojej pracy. Słowa przełożonych były niczym balsam, gdyż ścieżka kariery nauczycieli nie jest usłana różami. Dylematy etyczne, edukacyjne, próby sprostania wymaganiom stawianym przez przełożonych, rodziców i uczniów potrafią ostudzić zapał nawet najbardziej zapalonego nauczyciela. Tak naprawdę Naszą największą nagrodą było w tym dniu zaangażowanie uczniów w przygotowanie tego święta. Ich stres przed występem, który paraliżował i osłabiał aparat artykulacyjny, który sprawiał, że doskonale opanowany pamięciowo tekst, gdzieś ulatywał i konieczne było zerkanie na kartkę ze ściągą. Ich pełne miłości spojrzenie, gdy mimo braków nauczyciel chwalił za udział i występ w uroczystości.

Opiekun SU,

Kinga Węgrzyn-Kanak