Dzień Dziecka w naszej szkole

Dnia 01 czerwca 2009 r. odbyły się na placu koło hali “Orzeł” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka I Teatralia Gimnazjum Nr 2 w Namysłowie.

Podstawowym zadaniem szkoły jest pełny rozwój każdego wychowanka, należy więc zadbać o zaistnienie ucznia zarówno na gruncie klasy jak i szkoły jako wybitnej jednostki i stworzyć możliwość twórczego, aktywnego działania. To twórcze działanie przejawia się szczególnie podczas przedstawień teatralnych przygotowywanych przez młodzież.

Dlatego też w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować po raz pierwszy w naszej szkole Konfrontacje Teatralne. Postanowiliśmy, że Dzień Dziecka upłynie nam pod hasłem: “Teatralia 2009”, podczas których będziemy mogli obejrzeć spektakle przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Całość imprezy dopełniły wystąpienia talentów muzycznych. Mogliśmy bowiem wysłuchać utworów instrumentalnych i śpiewu naszych najzdolniejszych koleżanek i kolegów. M.in. Konrada Tietza z kl. I.a, Kuby Szymkowa z kl.I.b, Daniela Florczaka z kl.II.b, Jgi Jastrowicz z kl.II.d, Oli Wójciak z kl.II.e, Pauliny Nowakowskiej z kl.III.a, Aleksandry Farenholc z kl.III.b, Aleksandry Siwki z kl. III.e , a także byłych już absolwentek naszej szkoły: Żanety Pęzioł, Ady Łań i ich koleżanki Oli Kusiak oraz pana Sebastiana Koniecznego.

Zanim rozpoczęły się prezentacje teatralne głos zabrała pani Dyrektor Ewa Krzysztofik-Limisiewicz, która oficjalnie otworzyła I Szkolne Konfrontacje Teatralne – TEATRALIA 2009. Następnie odbyło się podsumowanie wyników I Szkolnego Konkursu Wiedzy o Teatrze i Konkursu Plastycznego na afisz dowolnej sztuki teatralnej, które miały miejsce podczas Międzynarodowego Dnia Teatru. Uczniowie biorący w w/w konkursach udział zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Kolejnym punktem programu było zapoznanie uczniów naszej szkoły z osiągnięciami swoich kolegów w dziedzinie sportu, sztuki i języków obcych, z którymi zapoznawali nas poszczególni nauczyciele.

Nad prawidłowym przebiegiem Konfrontacji czuwało szanowne jury w skład którego weszli: Pani v-ce dyrektor Zdzisława Filipczak, Pani Jolanta Leszczyńska – nauczycielka jęz. polskiego, Pani Małgorzata Kwasiuk – bibliotekarz oraz po jednym przedstawicielu z poszczególnych klas (I,II,III).

Jury oceniało wg następujących kryteriów :

• Strój
  • Rekwizyty (scenografia)
  • Gra aktorska
  • Dobór treści materiału
  • Ogólne wrażenie artystyczne

Za każde kryterium aktorzy mogli otrzymać maksymalną ilość punktów tj. 5. W sumie maksymalnie za 5 kategorii klasa mogła otrzymać 25 punktów. Po zapoznaniu się z repertuarem wszystkich klas szanowne jury podjęło następującą decyzję. Otóż wyłoniono najlepszych. I tak :

• I miejsce zdobyła klasa III b za „ Mix bajek”
  • II miejsce zdobyła klasa III e za „Dylematy”
  • III miejsce zdobyła klasa II b za przedstawienie pt: „Szkoda Babci”.

Następnie Panie Dyrektor Ewa Krzysztofik – Limisiewicz i Zdzisława Filipczak wręczyły zwycięzcom statuetki i dyplomy, a przedstawiciele SU częstowali aktorów cukierkami. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za uczestnictwo i cukierki. Dzień Dziecka był wyjątkowo udany i wszyscy oczekujemy już kolejnych spotkań teatralnych.

Opiekunowie SU
Małgorzata Górniak i Sebastian Konieczny