Listopad 2020

Dzień Chłopaka, obchodzony w Polsce 30 września, to święto stosunkowo nowe. Szybko jednak zdobyło pewną popularność jako alternatywa dla Dnia Mężczyzn z 10 marca. Wiosną świętują bowiem dojrzali panowie, a jesienią – młodzi metryką… lub duchem. Jak się obchodzi Dzień Chłopaka? I jaki prezent z tej okazji zafundować koledze, przyjacielowi lub ukochanemu?

Dla dziewcząt z naszej szkoły nie stanowi to problemu. Młodość idzie w parze z kreatywnością, więc chłopcy nie mogli narzekać na zapomnienie w dniu swojego święta. Dziewczęta z klasy I c przemieniły swoich kolegów w książęta, obdarowując ich koronami i berłami z lizaków, płeć piękna z II a upiekła mężczyznom ciasta, w II c poczęstunkiem była pizza i wafelki, które podano jako deser. W klasach było wesoło i głośno, gdyż po jedzeniu przyszedł czas na konkurencje sprawnościowe i intelektualne, (oczywiście wygrani nagradzani byli słodyczami). O chłopcach pamiętały również dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego i każdemu z nich w tym dniu wręczyły słodki upominek i złożyły życzenia.