Listopad 2020

Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W Polsce jest to święto nieco bardziej popularne od Dnia Mężczyzn, co wiąże się zapewne z popularyzacją idei równości płci i większej aktywności ze strony kobiet, które dzięki niemu zyskują pretekst do okazania swojej sympatii dla chłopców.

Oprócz Dnia Chłopaka w kalendarzu znajdują się jeszcze dwa pokrewne męskie święta:

• Dzień Mężczyzn — obchodzony w Polsce 10 marca, aczkolwiek oficjalny termin Międzynarodowego Dnia Mężczyzn przypada na 30 listopada;
  • Dzień Ojca — obchodzony 23 czerwca;
  • Dzień Dziadka — obchodzony w Polsce 22 stycznia.

Geneza tego święta w Polsce jest niejasna. Pewne jest jednak, że z roku na rok zyskuje ono na popularności. Święto to celebruje się również w innych krajach, choć nie tego samego dnia. Stanowi ono raczej pewnego rodzaju zwyczaj o nie do końca określonym pochodzeniu.

Dzień Chłopaka bardzo chętnie obchodzi się w szkołach. W tym dniu dziewczyny przygotowują dla swoich kolegów drobne upominki. W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka z jednodniowym opóźnieniem, tj. 01.10.2014 roku. Płeć piękna przygotowała dla wszystkich Panów i kolegów uroczysty apel podczas którego koleżanki ze Szkolnego Koła Teatralnego oraz Samorządu Uczniowskiego złożyły na ręce Pana Dyrektora kwiaty oraz życzenia, a wszystkiego dopełniła niespodzianka w postaci słodziutkich, okrąglutkich lizaczków. Po południu natomiast odbyła się jak co roku dyskoteka, która zainaugurowała nowy rok szkolny.

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie.

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
Był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
Aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca,
Kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie.

Tego wszystkiego życzą Wam

Panie J