Dzień Chłopaka 2013

30 września 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono „Dzień Chłopaka”, który powstał prawdopodobnie przez analogię do „Dnia Kobiet”. Jak podaje angielska wikipedia po raz pierwszy obchodzony był w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. A, że jest to święto dość młode odbywa się na całym świecie w różnych dniach.

I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii „Dzień Chłopaka” obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą “Dzień Chłopaka”, podczas gdy 10 marca z nazwą “Dzień Mężczyzny”.

Z tej okazji piękniejsza część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla naszych panów niespodziankę: lizaki w kształcie piłek do gry w nogę. Oprócz tego na lekcjach wychowawczych w każdej klasie odbywały się specjalnie na ten dzień przygotowywane niespodzianki dla kolegów. Jakby tego wszystkiego było mało, po południu odbyła się dyskoteka na cześć chłopców, która była również dyskoteką integracyjną, rozpoczynającą nowy rok szkolny.

Jeszcze raz życzymy wszystkim Panom i naszym kolegom – uśmiechu na twarzy, a w sercu radości, spełnienia marzeń i szczęścia w miłości – wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!

oprac: M. Górniak